Přírodní LÉKÁRNA

Matka ZEMĚ je k nám MILOSTIVÁ. Vždy dávala nám, i dále nabízí DOSTATEK toho, co SKUTEČNĚ potřebujeme. Stačí jen zvednout hlavu od počítačů, televizí (matrixu)... vnímat jí, dívat se a poslouchat.
 
„Náš“ překrásný OŘECHÁČ. Boží strom. Chrání náš dům před poryvy větrů i vichřice, návaly deště i sněhu. Jeho mocné kořeny stahují vodu z půdy, jenž podmáčí náš dům….
 OŘECHY, jeho plody, hned TROJÍ VYUŽITÍ:
 
LÉČIVÝ ČAJ z vlašáků: přidáme pár kousků mandlí a trochy zázvoru, přislazeno medem – nebo taky ne, dle libosti: posilují LEDVINY a PLÍCE, navyšují naší energii, JANG i esenci
 
Z povařených OŘECHů lehce oloupete slupky a pak šup s nimi, třeba do rýže. A tímto ještě lépe svoje PLÍCE poléčíte. Bylinky do rýže taky dobré jsou, dle libosti, z pole, z louky, ze zahrádky.
 
Třeba pampeliška – zejména na ŽLUČNÍK, JÁTRA i ŽALUDEK výborný to lék. Chutná i salátu, třeba s polníčkem. Nebo, pokud chcete své „trávení“ ještě lépe POLÉČIT: s čekankou a s vrcholky mladé kopřivy. Kopřivu natrháte kdekoliv a její léčivé účinky jsou opravdu rozsáhlé.
 
A když není masíčko? Domácí VAJÍČKA, třeba od sousedů, vždy nějaké se najdou. Posilují JIN, často v nedostatku, u vyhořených mužů i přetížených žen, nebo u žen v menopauze. SKOŘÁPKY z vajíček nevyhazujte. Naložte je do citronové šťávy a nemusíte kupovat drahé přípravky na posílení kostí – skvělý to zdroj VÁPNIKU.
 
Nebo si odložte nějaký ten vaječný BÍLEK – účinně léčí ZÁNĚTY SPOJIVEK. Celé VAJÍČKO, v kombinaci s kořeny pivoňky bílé a kapří želatinou, pomůže i na velké VYČERPÁNÍ (i po operaci, nebo po nemoci...). Nebo žloutek s trochou olivového oleje a 1 dcl mléka – šup do vany s teplou vodou – na rychlejší ZOTAVENÍ PO NEMOCI……
 
No a skořápky z ořechů…do kotla s nimi, do krbu, do kamen. Vysušené hoří výtečně. Lepší využití mne v této chvíli nenapadá.
 
Ale takové JADŘINCE z jabl, ty nespalujte. Povařené pomůžou u ZÁCPY (i po operaci, porodu), nebo i DRÁŽDIVÉHO TRAČNÍKU.
 
VŠEHO JE DOST, jídla i léků, všude kolem nás, i v nás. Stačí jen zastavit se a poslouchat. Ale ne „správy“, ty jsou zcela k ničemu.
 
Barbora Marie Aru- Nanta

aru nanta

Alternativní terapie, nejenom podle tradiční čínské medicíny
Práce s energií a tělem, v propojení
Relaxační i fyzioterapeutické techniky
Akupresura, masáž, i jemné protahování,
Moxování, baňkování, fonoforéza, šátkování…. dle potřeb konkrétního klienta.
Diagnostika a poradenství včetně fytoterapie
Energetické léčení na dálku
Průvodce kundalini transformací
Free Joomla! templates by AgeThemes